SIATKÓWKA

ODKRYJ SWÓJ SIATKARSKI TALENT

Siatkówka jest sportem zespołowym o ponad stuletniej historii. Znakomite osiągnięcia polskich siatkarek i siatkarzy już dawno sprawiły, że jest to w Polsce sport popularny i mający bardzo dużo kibiców i sympatyków.

Siatkówka jest sportem trudnym i wymagającym szczególnych predyspozycji. Oczywiście w siatkówkę może grać każdy, ale trzeba mieć świadomość, że wybitne osiągnięcia w tej dyscyplinie dostępne są w większości przypadków dla osób wysokich. Średnia wysokość ciała w najlepszych ligach krajowych jest imponująca: mężczyźni ponad 195 cm, kobiety ponad 180 cm. W zawodową siatkówkę grają też oczywiście niższe osoby (głównie pozycje libero lub rozegranie), ale brak niezbędnej wysokości ciała muszą nadrobić wybitnymi parametrami sportowego przygotowania (skoczność, technika, spryt, cechy wolicjonalne itp.). Siatkówka jest dyscypliną dla osób o predyspozycjach szybkościowo-skocznościowych

Warto na początku przygody z siatkówką zdawać sobie sprawę ze specyfiki dyscypliny i brać pod uwagę opisane tematy przy wyborze tego sportu.

Sekcja chłopców: www.ksmetro.pl 
Sekcja dziewcząt: www.siatkarkimetro.pl

Zapraszamy na siatkarskie treningi dziewczęta i chłopców.