TRENERZY

PASJA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Trener ... brzmi dumnie, ale to także wielkie wyzwanie. Pasja, odpowiedzialność, dobre przygotowanie merytoryczne i praktyczne to niezbędne wartości potrzebne do pracy z najmłodszymi adeptami siatkówki.

Wydaje się, że odbijanie piłki do siatkówki to żadna filozofia, ale wiadomo, że specyfika nauczania gry w siatkówkę to bardzo trudne zadanie. Siatkówka oprócz techniki odbić, to także emocje, zaangażowanie w trening, systematyczność, umiejętność funkcjonowania w grupie i wiele innych elementów. Trener powinien też posiadać umiejętność przekonania podopiecznych do ambitnej pracy treningowej, która powinna dawać satysfakcję i być podstawą podnoszenia sportowych umiejętności.

Warto by na starcie utalentowane dzieci trafiały do trenerów świadomych odpowiedzialności, by umiejętnie zostały przygotowane do siatkarskiej przygody. Spokojne, cierpliwe, dokładne i pełne pasji szlifowanie diamentu to jedyna droga by powstał pełny blasku brylant.

I najważniejsze! Nigdy nie oceniamy perspektyw podopiecznych na podstawie wyników w dziecięcej rywalizacji na boisku. Rywalizacja najmłodszych jest po prostu jednym ze sposobów kształtowania umiejętności siatkarskich, a nie celem samym w sobie.

Sekcja chłopców: www.ksmetro.pl 
Sekcja dziewcząt: www.siatkarkimetro.pl

Zapraszamy na siatkarskie treningi dziewczęta i chłopców.